Jak rozpoznać kosmetyki ekologiczne?

Redakcja Uroda 0 komentarze/y

Chcesz zadbać o swój wygląd w naturalny sposób? To oznacza, że kosmetyki ekologiczne zostały stworzone specjalnie dla Ciebie. Dowiedz się o nich więcej.

Czym są tego typu kosmetyki?

Aby rozpoznać kosmetyki ekologiczne należy najpierw zapoznać się z ich składem. Surowce, z których został wykonany taki produkt powinny pochodzić z upraw ekologicznych. Warto również zwrócić uwagę na to, czy dany kosmetyk posiada certyfikat ekologiczny. Należy także pamiętać, że słowo ”ekologiczny” to nie to samo co ”naturalny”. Istotną różnicę stanowi fakt iż w kosmetyk naturalny musi zawierać jedynie 5% składników z ekologicznych upraw, natomiast ten ekologiczny powinien niemal w całości składać z surowca ekologicznego.

Ekologiczne kosmetyki a certyfikaty

Najważniejsze oznaczenia tego typu to na przykład: certyfikat COSMEBIO NATURE z trzema gwiazdkami wskazujący, że 95% składników na tego typu produkt pochodzi z uprawy ekologicznej. Innym interesującym wyróżnieniem w tej kategorii jest certyfikat DEMETER, który otrzymują kosmetyki ekologiczne, które muszą w całości pochodzić z eko-upraw.

Produkty ręcznej roboty

Do kosmetyków ekologicznych zalicza się również te produkty, które nie tylko wytwarza się z eko-substancji, ale także te wykonywane ręcznie. Tego typu kosmetyki zazwyczaj nie posiadają konserwantów, są o wiele staranniej przygotowywane niż ich odpowiedniki na wielkich halach produkcyjnych. Ich niewątpliwą zaletą jest także niski stopień przetworzenia surowca, który podawany jest w kosmetyku w naturalny sposób bez dodatkowych ulepszaczy.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *