Kobieta i mężczyzna – jedna marihuana, różne działanie

Redakcja Zdrowie 0 komentarze/y

Kobieta różni się od mężczyzny dosłownie wszystkim. Począwszy od fizycznej budowy ciała, przez role jakie to ciało pełni, po bardziej psychologiczne aspekty, różnice trudno zliczyć. Kobiety nawet kolory inaczej widzą. Przykładowo kiedy mężczyzna patrzy na niebieski, widzi niebieski. Kobieta natomiast potrafi zauważyć każdy niebieski jako inny odcień. Mało tego, ona potrafi te odcienie odpowiednio nazwać.

A jakie różnice ujawnia w nas marihuana?

Marihuana a apetyt

Marihuana u mężczyzn powoduje wzmożony apetyt. U kobiet, co ciekawe, zachodzi proces odwrotny. Badania wykazały, że THC (tetrahydrokannaibnol – substancja psychoaktywna zawarta w konopiach indyjskich) podane mężczyznom powoduje zwiększenie objętości żołądka. U kobiet ta substancja sprawia, że żołądek wolniej się opróżnia.

Marihuana a procesy zachodzące w mózgu

Badania wykazały, że po wystawieniu na działanie marihuany, kobiety mają zwiększoną aktywność w prążkowaniu, lewym hipokampie, jądrze migdałowym oraz korze lewej bocznej okołooczodołowej.

Różnice po odstawieniu konopi indyjskich

Po odstawieniu konopi kobiety skarżyły się między innymi na mdłości, ból brzucha. Odczuwały również poirytowanie i niepokój.  U mężczyzn natomiast pojawiły się takie objawy jak gęsia skórka, rozszerzone źrenice, zaburzenia snu (faza REM została skrócona). Co ciekawe po odstawieniu marihuany u mężczyzn, zauważono że wzrosła ochota na seks.

Różnice zauważone po spożyciu takiej samej dawki marihuany u obu płci

Po przyjęciu takiej samej dawki kannabinoidów, kobiety osiągają większe pobudzenie (tak zwany haj). Być może było to spowodowane tym, że po pobraniu krwi u obojga płci, u kobiet zauważono większe ilości metabolitów THC. Bardzo ważną różnicą, jaką zauważyli naukowcy jest również to, że kobiety dużo szybciej przechodzą ze sporadycznego w regularne używanie konopi. Niestety również dużo szybciej ich organizm uodparnia się na THC, co powoduje zwiększanie dawek dla osiągnięcia stałego efektu.

Kobiety jak i mężczyźni są pod każdym względem różni. Nawet medyczna marihuana działa na nich odmiennie.

Treść została utworzona na podstawie https://www.taniesianie.pl/

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *