Nasiona Marihuany Redakcja

Nasiona marihuany Sativa

Konopie – rośliny znane na całym świecie

Nie da się ukryć, że konopie są roślinami znanymi na całym świecie. Na świecie uprawia się ich niezliczoną ilość odmian. Jest to możliwe głównie przez zróżnicowanie klimatyczne, źródło światła, środowisko naturalne, sztuczną selekcję czy też przez temperaturę. Bardzo dużą popularnością cieszą się nasiona marihuany Sativa. Warto przyjrzeć się im nieco bliżej. Ogólnie rzecz biorąc nasiona marihuany dzielą się na: Cannabis Indica, Cannabis Sativa oraz Cannabis Rederalis. Skrzyżowanie różnego rodzaju gatunków dało nam niesamowite odmiany na przykład hybrydy, odmiany autokwitnące czy też konopie o medycznym przeznaczeniu. Celem jakby genetyki Cannabis Ruderelis jest przede wszystkim szybkie kwitnienie czy też kwitnienie niezależne od źródła światła. Odmiany obecne autokwitnące to nic innego jak hybrydy cyklu oświetlenia gatunków Indica oraz Sativa, a także ostatnio Auto, które gwarantują wysoką zawartość THC oraz CBD. Niezależnie od wyboru odmiany należy się szczegółowo zapoznać z charakterystyką wzrostu zarówno Indica jak i także Sativa. Każdy szanujący się hodowca nasion marihuany musi wiedzę tą posiadać.

Sativa

TanieSianieMiejscowe oraz czyste odmiany Sativy obecnie należą do rzadkości oraz także się nie nadają zupełnie do uprawy wewnątrz. Modne Sativy rozkwitają po jakiś dwunastu, a nawet jeszcze więcej tygodniach. Znoszą najczęściej dużo lepiej uprawę wewnątrz. Przy treningu odpowiednim, to odmiana ta może dostarczyć naprawdę bardzo dużo zadowolenia hydroponicznym hodowcom. Odmiany współczesne Sativy osiągają na wolnym powietrzy wysokość nawet więcej, a niżeli trzy metry. Jak widać na powyższym jest to naprawdę imponująca wysokość. Osiągalne jest to w śródziemnomorskim. Sztuczna selekcja oraz hybrydyzacja spowodowały znaczne skrócenie czasu kwitnienia oraz dzięki temu pąki są dużo bardziej zbite.. Hybrydy najnowsze z Sativą dominująca można w zasadzie uprawiać i na zewnątrz i na wewnątrz. W niecałe dziesięć tygodni następuje kwitnienie. W działaniu jest zachowany typowy mózgowy haj. Pąki bardzo szybko dojrzewają, a dodatkowo są bardzo zbite.

Odmiany pochylone Sativy

Odmiany pochylone Sativy charakteryzują się liśćmi cieńszymi. Mają dodatkowo duże przerwy pomiędzy wszelkimi rozgałęzieniami. Dodatkowo w plonie w wegetatywnym okresie charakteryzują się bardzo szybkim wzrostem. Sativa jest wciąż konopnym drzewem i właśnie dlatego zleca się metody LDST oraz ScrOG. Pąki puszyste zostały całkowicie niemal wyeliminowane oraz zastąpione pąkami długimi o kształcie świeczki. Odmiany dawne dawały zwiewne oraz luźne pąki. Hybrydy obecne to już towar z najwyższej półki. Nie ma absolutnie żadnych wad. W przeszłości niestety wady jednak występowały. Obecnie pąki są bardziej zbite oraz mają większą odporność na pleśnienie. Wymagają one zazwyczaj niewielkiego oraz nawożenia umiarkowanego. Sativa ma szeroki zakres aromatów. W zasadzie to od owoców leśnych do słodyczy. Jest to istna mieszanka aromatów. Dają one naprawdę bardzo mocny haj.