Poradnik podróżnika: jak nie zepsuć sobie wakacji przez soczewki?

Redakcja Uncategorized 0 komentarze/y

Wybierasz się wkrótce na wakacje i zastanawiasz się jak rozwiązać sprawę z soczewkami? Jeśli nosisz na co dzień soczewki jednodniowe – nie ma problemu, nie musisz zmieniać swoich przyzwyczajeń, wystarczy przy następnym zakupie pamiętać o zrobieniu wystarczającego zapasu soczewek. Jeśli z kolei jesteś osobą, która użytkuje soczewki wielokrotnego noszenia, na czas wyjazdu kup sobie jednodniówki – będzie łatwiej.

Specjaliści na czas wyjazdu zalecają właśnie wybieranie soczewek jednodniowych z uwagi na wygodę i kwestie higieny. Nie musisz wozić ze sobą płynu pielęgnacyjnego, który zajmuje dodatkowe miejsce w bagażu. Ponadto jeśli jesteś dłużej w podróży, często nie ma gdzie zająć się odpowiednim wyczyszczeniem i dezynfekcją soczewek, a w takim przypadku niezawodne okażą się tzw. jednodniówki. Codziennie na oczach mamy świeżą parę soczewek, więc nie zdążą na ich powierzchni osadzić się żadne osady, które mogłyby wpłynąć na komfort widzenia podczas wakacji.

Obecnie masz szeroki wybór soczewek jednodniowych od popularnych ACUVUE®, po Dailies AquaComfort i Dailies Total1 po soczewki z filtrem UV EyeLove Exclusive 1-Day. Te ostatnie otrzymasz w Bezokularow.pl nawet w specjalnym zestawie testowym, w których masz 10 sztuk tych jednodniowych soczewek. Idealnie na kilkudniowy wyjazd. Dzięki takiemu rozwiązaniu, nie musisz na wakacyjny wyjazd kupować specjalnie pełnych opakowań, jeśli na co dzień stawiasz na soczewki miesięczne lub dwutygodniowe.

Z kolei jeśli mimo wszystko uważasz, że nie potrzebujesz podczas wyjazdu soczewek jednodniowych, możesz ułatwić sobie korzystanie ze szkieł dwutygodniowych lub miesięcznych poprzez zabranie ze sobą mniejszego płynu, który nie będzie zajmował dużo miejsca w bagażu. Do wyboru są płyny już od 60-120 ml, które idealnie sprawdzą się podczas podróży małych i dużych. Pamiętajmy by dbać o higienę zarówno naszą jak i miejsca, w którym zakładamy i zdejmujemy codziennie nasze soczewki. Odpowiednia pielęgnacja podczas wyjazdu jest kluczowa do zachowania zdrowia i komfortu.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *