Wybieramy rower dla nowoczesnej kobiety

Redakcja Sport 0 komentarze/y

Wraz z nastaniem wiosny wiele osób przesiada się z samochodu na rower, w końcu w słoneczne dni chcemy spędzić jak najwięcej czasu na świeżym powietrzu. Panie poszukujące roweru idealnego mogą przebierać w ciekawych ofertach, warto jednak przed zakupem wiedzieć, na jakie cechy sprzętu zwracać uwagę.

Ciężar ma znaczenie

Dobrej jakości rowery damskie powinny być wykonane z lekkich, lecz solidnych materiałów, aby żadna z pań nie miała problemu z ich uniesieniem. Niestety bowiem poruszając się po mieście często natkniemy się na bariery architektoniczne uniemożliwiające spokojne przeniesienie roweru. Poza tym często swój jednoślad przechowujemy w komórce, dlatego zaniesienie go po schodach powinno być jak najmniej uciążliwe.

Kolor ma znaczenie?

Przeglądając ofertę rowerów damskich przeważnie natrafimy na sprzęt w kolorach pastelowych, uznawanych za ulubione barwy pań. Na szczęście ta tendencja powoli się odwraca, dlatego nowoczesne kobiety, które nie lubią tego typu ograniczeń łatwiej znajdą dla siebie wymarzony sprzęt. Odcienie szarości, błękitu czy zieleni do tej pory uważane za męskie chętnie wybierane są przez panie.

Dodatkowe udogodnienia

Nawet jeśli wybieramy rowery damskie w typowo miejskim wydaniu, warto sięgnąć po model z przerzutkami, dzięki nim droga do pracy czy szkoły będzie znacznie przyjemniejsza i mniej męcząca. Koniecznie trzeba zwrócić też uwagę na lampy, powinny być zainstalowane z przodu i z tyłu. Bardzo przydatny będzie też klakson, szczególnie jeśli poruszamy się po drogach rowerowych.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *