Co to jest makijaż permanentny?
Czy zastanawiałaś się kiedyś, jak to jest budzić się każdego dnia z idealnym makijażem? Wychodzenie z domu bez konieczności poprawiania kresek i korektora? To wszystko jest możliwe dzięki metodom kosmetologii estetycznej takim jak makijaż permanentny. Jest to procedura polegająca na wprowadzeniu specjalistycznego pigmentu do skóry, co pozwala na długo zachowywać efekt idealnie zrobionego makijażu.
Zalety makijażu permanentnego
Makijaż permanentny ma wiele zalet. Po pierwsze, znacznie oszczędza czas – brak konieczności codziennego malowania skraca rano rutynę do minimum. Po drugie, jest doskonały dla osób o bardzo aktywnym trybie życia, które uprawiają sport, podróżują czy często korzystają z basenów i saun. Makijaż permanentny jest odporny na pot, wodę i inne elementy, które zwykle powodują rozmazywanie się makijażu.
Dla kogo jest makijaż permanentny?
Makijaż permanentny jest idealny dla osób, które pragną wyglądać dobrze o każdej porze dnia i nocy. Jest doskonałym rozwiązaniem dla osób z wiotką skórą, bladymi ustami, rzadkimi brwiami czy niewyraźną linią oka. Jest to także idealne rozwiązanie dla osób, które ze względu na swoje zatrudnienie muszą utrzymywać idealny makijaż przez cały czas. To także świetna opcja dla kobiet, które z różnych przyczyn mają problemy z ręcznym wykonaniem makijażu.
Na czym polega zabieg makijażu permanentnego?
Procedura makijażu permanentnego polega na wprowadzeniu pigmentu do skóry przy użyciu specjalnej igły. Pigment jest wprowadzany na niewielką głębokość – około 0,8-1,2 mm. Proces jest prawie bezbolesny, jednak w niektórych przypadkach może wystąpić delikatne dyskomfort. Zabieg trwa zazwyczaj od 1 do 3 godzin, w zależności od polegania makijażu. Dobrej jakości makijaż permanentny powinien utrzymywać efekt przez około 2-5 lat.
Jakie są ryzyka i skutki uboczne makijażu permanentnego?
Podobnie jak każda procedura kosmetyczna, makijaż permanentny niesie za sobą pewne ryzyka. Mimo że jest to procedura stosunkowo bezpieczna, mogą wystąpić pewne skutki uboczne, takie jak utrata pigmentu, reakcje alergiczne, infekcje, blizny, zmienność kolorów pigmentu. Dlatego ważne jest, aby zabieg wykonywał doświadczony specjalista, któremu można zaufać.
Artykuł sponsorowany.